Є люди, яким набагато легше і спокійніше живеться, якщо вони чітко планують все заздалегідь. Подарунки на Новий Рік купуються ще в жовтні, а про відпустку вони починають замислюватися відразу після різдвяних канікул. І починається кропітка робота по вивченні відгуків про готелі, розглядання карт місцевості, ретельний вибір туроператора. Знайомі і друзі здивовано знизують плечима - а чи не занадто рано думати про відпустку? Зовсім ні, «Раннє бронювання» турів має масу переваг.

Так що таке раннє бронювання?

Раннє бронювання (early booking) - акція, розроблена спільно операторами, готелями та авіакомпаніями. Її сенс полягає в зниженні цін на тури при бронюванні заздалегідь.

За рахунок чого можлива така економія?

Власнику готелю вигідно до початку сезону реалізувати частину номерів за нижчою ціною, забезпечити завантаженість в сезон, спланувати і реалізувати витрати на підготовку до сезону. Це ж можна сказати про туроператорів і авіакомпанії, для яких гарантія реалізації продукту в майбутньому вигідна і необхідна.

Чому вигідно раннє бронювання?

1. Прямі вигоди за акціями раннього бронювання для туристів складають до 40%. Як правило знижки становлять 10-30%, на турі, вартістю 1000 $ це чималі кошти 100-300 $, які аж ніяк не завадять.

2. Раннє бронювання вигідно ще й тим, що скориставшись їм, ви можете не переживати коливаннями курсів валют - в сезон курс як правило зростає. Після того, як ви оплатили тур, будь-які зміни на валютному ринку на вартість путівки вже не впливають. Ніяких доплат не потрібно буде здійснювати і в разі зростання цін на готелі та авіаперельоти.

3. Доступність кращих готелів, і зручних авіарейсів. Хороший готель - популярний готель. Слід пам'ятати, що в якісні готелі приїжджають туристи з усього світу, зокрема з країн, де широко поширене раннє бронювання, тому з великою ймовірністю всі кращі місця будуть розкуплені заздалегідь. У разі вибору «горящих» турів оператори пропонують знижки на готелі, недостатньо заповнені а також на рейси, на які не продані квитки. Таким чином вибирати доведеться тільки з того, що залишилося для «горящих» пропозицій.

4. Відсутність суєти, пов'язаної з підготовкою документів. Особливо це стосується візових країн. Деякі довідки та дозволи вимагають досить багато часу для оформлення.

5. Насолода від планування і передсмак майбутнього відпочинку. Коли ми знаємо, що попереду нас чекають мальовничий захід, море вражень і повний релакс, працюється інакше, більш натхненно!

Але необхідно враховувати, що при скасуванні таких турів в більшості випадків передбачені штрафні санкції. Але не варто панікувати завчасно! Насправді від непередбачених ситуацій рятує страхування від невиїзду, яке передбачає повноцінне відшкодування вартості туру незалежно від причин, які перешкодили вашої поїздки. Цей вид страхування не буде обтяжливим для вашого гаманця (вартість страхування становить лише кілька відсотків від вартості туру), зате стане вашим «рятівником» в разі непередбаченої ситуації.