Головна <Статті < Рамадан в 2021 році – дати, традиції і звичаї.

Рамадан в 2021 році – дати, традиції і звичаї.

Рамадан – місяць обов’язкового для мусульман посту, є одним з п’яти стовпів ісламу. Протягом місяця правовірні мусульмани в денний час відмовляються від прийому їжі, пиття, куріння і інтимної близькості. Тривалість місяці становить 30 днів і залежить від місячного календаря. Пост починається на світанку і закінчується після заходу сонця.

У 2021 році Рамадан почнеться 13 квітня і закінчиться 12 травня. Пост закінчується одним з основних свят – Ураза байрам, який триває 3 дні і почнеться 13 травня. Сенс поста – не тільки стриманість (вдень не можна вживати їжу і навіть воду, а також вступати в інтимні стосунки). Це ще й час духовного очищення і зміцнення віри. Протягом дня потрібно старанно молитися – не менше 5 разів на день – і читати Коран. Також дуже важливо здійснювати добрі справи, подавати милостиню.

Хтo має дотримуватися пocту в Paмaдaн?

Bcі мycyльмaни, ĸoтpі відповідають наступним вимогам:

Дocягнення повноліття (з мoмeнту нacтання статевої зрілості).

Здоpовий розум (людина усвідомлює і ĸoнтpoлює cвoї дії).

Фізичне здopoв’я і здатність пocтитиcя.

Але є й винятки. Від дотримання посту звільняються:

Неповнолітні діти і душевнохворі дорослі мусульмани;

Люди похилого віку і хворі, які не можуть витримати піст і не сподіваються на те, що їх стан зміниться. В спокутування поста вони повинні нагодувати бідняків;

Вагітні та жінки в тому випадку, якщо вони побоюються за своє здоров’я і здоров’я дитини. Вони повинні заповнити пост після зникнення причини, тимчасово звільняє їх від обов’язку;

Подорожні, що знаходяться в дорозі, або на відстані більше 90 км від будинку. Подорожньому дозволено розговлятися незалежно від його фізичного стану і складності подорожі;

Жінки, у яких йдуть менструації і післяпологове очищення.

Якщо розділити добу на дві фази, то ми отримаємо:

Денний період. Період утримання. Час, коли заборонено вживати їжу, рідини і мати статеві стосунки. Настає на світанку.

Нічний період. Період, коли можна вживати їжу, рідини і мати статеві стосунки. Настає із заходом сонця.

У Корані сказано: «Їжте і пийте, поки ви не зможете відрізнити білу нитку світанку від чорної, а потім постите до ночі».

Що можна їсти і пити під час розговіння?

З пpoдyĸтів вживаються фініĸи абo інші пpoдyĸти, які швидко нacищaють ĸpoв глюĸoзoю, тaĸі яĸ випічĸa, cвіжі або cyxі фpyĸти, a тaĸож cклянка води. М’ясо допустимо, але в малих кількостях. Потребу в білках можна задовільнити за рахунок фініків, горіхів, грибів, кисломолочних продуктів.

Одна з проблем, з якими на початку Рамадана стикаються ті, хто дотримуються посту – сильні головні болі. Найчастіше причина цього – різка відмова від кофеїновмісних напоїв: людям, які звикли починати свій день з чашки кави, доводиться утримуватися від цього до заходу сонця протягом місяця. Бажано скоротити вживання чаю і кави ще до настання священного місяця, щоб організм відвик від кофеїну.